Za nami obchody Święta Niepodległości na Zamku Leśna Skała

11 listopada przywitał nas słoneczną aurą, która towarzyszyła nam też i w dalszej części dnia. Obchody Święta Niepodległości na Zamku Leśna Skała w tej pięknej scenerii rozpoczął występ ludowego zespołu Kukułki z Wolan. Wśród znanych polskich pieśni nie mogło zabraknąć oczywiście „Mazurka Dąbrowskiego”.

Obchody Święta Niepodległości na Zamku Leśna Skała

Po występie w murach zamkowych przenieśliśmy się na zewnątrz, by obserwować pokazy łucznicze kilku znakomitych, plasujących się w polskiej czołówce, grup łuczniczych. Był to kulminacyjny punkt czwartkowego programu. Zaprezentowały się między innymi:
Tatrzańska Grupa Łucznicza (link)
Łucznicy Rozembark (link)
Custom Arrows Manufacture (link)
Styrczula Archery Workshop (link)

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję również samemu wypróbować strzelanie z łuku pod bacznym okiem doświadczonych mistrzów:

Obchody Święta Niepodległości na Zamku Leśna Skała

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia wraz ze szczegółowym komentarzem znawców tematyki łucznictwa – Włodka Woźnicy (Łucznicy Rozembark) oraz Bogusława Popka (autora książki pt.: „Łuk drewniany. Metody wytwarzania”).

Jeśli zaciekawił Was ten event i chcielibyście wziąć udział w kolejnych wydarzeniach na naszym zamku, bądźcie na bieżąco z aktualnościami i śledźcie nasz profil na FB (link). Do zobaczenia! 🙂